/

2024-05-28

Pan Policjant z wizytą w przedszkolu

W maju nasze przedszkole miało zaszczyt gościć Pana Policjanta, który przeprowadził dla dzieci fascynujące spotkanie edukacyjne. Podczas wizyty, dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca policjanta, jak wygląda codzienna służba oraz jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Pan Policjant w ciekawy sposób opowiedział o różnych sytuacjach, z którymi może spotkać się każdy z nas, i wytłumaczył, jak należy się w takich momentach zachować. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, jak reagować w razie zgubienia się oraz dlaczego warto znać swoje dane kontaktowe.

Największą atrakcją był pokaz policyjnego sprzętu. Przedszkolaki mogły zobaczyć i dotknąć prawdziwych kajdanek, odblaskowych kamizelek oraz innych akcesoriów używanych przez funkcjonariuszy. Na koniec spotkania, każde dziecko mogło zadać pytanie, na które nasz gość chętnie odpowiadał.

To była niezwykle pouczająca i inspirująca wizyta, która na długo zostanie w pamięci naszych małych podopiecznych. Dziękujemy Panu Policjantowi za poświęcony czas i zaangażowanie w edukację naszych dzieci.